Alumni List

First Last High School/Town Position Affiliation
Johnny Adams Walpole HS INF Boston College
Steve Agostino Hingham HS RHP New Hampshire College
John Ainsley North Quincy 2B St. Lawrence
Andrew Aizenstadt Norwell HS RHP-INF Babson College/Virginia Tech
Justin Albert Hull HS LHP UVermont/Yakima (A) 2011
Chris Amate Hanover IF American International
Nick Angelini Braintree HS INF-RHP Worcester Polytech
Rob Arcangeli Roxbury Latin 3B-RHP Trinity
Craig Audette Bridge-Raynham 2B Stonehill College
Sam August Roxbury Latin OF Penn State
Josh Band Peabody HS 2B Rollins College
Coley Barker Pembroke INF UMass Boston
Nick Barker Catholic Memorial C Tufts U.
Jim Barletto BC High/Hull 2B Wesleyan U. (CT)
Jamie Barrett Weymouth HS 1B-OF Bridgewater State
AJ Bashaw Norton HS P Roger Williams
Jim Battista Hingham HS RHP Babson College
Sam Bean BB&N/Needham OF Dartmouth
Robbie Beaudoin Somerset HS RHP Franklin Pierce
Jordan Berry Milton Academy 1B George Washington
Joe Berte Marlborough HS INF Bowdoin College
Anthony Bissanti Braintree HS RHP-OF Merrimack College
Peter Bizinkauskas Duxbury HS RHP Babson College
Greg Blake Westerly (RI) HS INF College of Charleston
Jared Blandino Boston College HS LHP Suffolk University
Nick Botelho Silver Lake LHP Fitchburg State
Eddie Bowler Hingham HS 1B Stonehill College
Daryl Bradford Middleboro HS C-1B Stonehill College
Conor Brooks BC High/Plymouth RHP Dartmouth/Portland (AA) 2005
Lyndon Brundige Rockland RHP Newbury College
Drew Brustin Tabor/Duxbury RHP Providence College
Jim Burke BC High/Milton RHP Babson College
David Byrnes BC High/Milton RHP Boston College
Andy Byron Hanover HS RHP Providence College
Mike Byron Hanover HS RHP Tufts U.
Mike Calitri Xaverian/Canton INF-DH Clemson U./Sarasota (A) 2003
Dan Capeless BC High/Centerville 1B Georgetown U.
Jay Carberry Deerfield Academy P-OF Holy Cross
Hal Carey Catholic Memorial INF Harvard U. '99
Joe Carlier Rockland C Wheaton
Chris Carmain St. John's Prep P-1B Northeastern U.
Jeff Cavanaro Cohasset OF UMass-Amherst
Jason Chamsarian Denn-Yarmouth HS 1B U. of Rhode Island
Brendan Chapin Catholic Memorial RHP Marist
Tom Chase BC High/Cohasset 2B Notre Dame U.
Dan Christiansen Brooks School LHP Kenyon College (OH)
Jesse Cole Scituate HS RHP Wofford College (SC)
Ben Colton Choate Rosemary OF Rollins College
Jack Colton Roxbury Latin SS/OF Harvard
Jason Connelly Scituate HS 2B-RHP Western New England
Matt Connolly Silver Lake C Ithaca
Mike Conroy BC High/Scituate OF Lake County (A) 2006
Matt Coolidge Sandwich HS RHP Fairfield U.
Jody Corcoran BC High/Duxbury 2B Notheastern U.'02
Katie Corey Weymouth HS RHP Saint Anselm's
Ryan Courville Somerset RHP Bentley
Mike Crane BC High/Braintree RHP UMass-Amherst
JP Craven Hingham C Davidson
Nathan Craven Weymouth HS RHP Roger Williams '00
Frank Cronin Rockland HS LHP UMass – Dartmouth
Matt Curley BC High/Boston INF Navy
Tim Curran Xaverian/Weymouth OF Merrimack
Frank Curreri BC High/Weymouth C UMass-Tucson (AAA) 2008
Bill Curry Xaverian/Canton C-OF Saint Anselm's
Tim Daley Weymouth HS OF Northeastern U. '98
Brendan Daly Thayer/Marshfield LHP-OF Trinity
Zach Dayton Falmouth HS RHP Pace University
Jason Delaney BC High/Hanson OF-1B BC/Indianapolis (AAA) 2009
John Delaney Xaverian/Hanson 3B Quinnipiac/Wisconsin (A) 2009
Joe DeMartino Barnstable HS C Wheaton College
Matt Devine Hingham HS LHP Harvard U.
Nick DeVito Hingham HS OF-1B SUNY-Cortland
Sam DeVito Hingham HS 1B-RHP Eckerd College
Mike DiBiase St. Sebastian's 1B Brown U.
Mike Dodakian Roxbury Latin RHP Dartmouth
Keith Doherty North Quincy HS LHP UMass-Amherst
Mark Dondero Xaverian/Medfield OF Bryant College
Ed Donovan Milton HS RHP Trinity
Tom Donovan Marshfield HS C Quinnipiac
Brendan Doonan Cohasset HS RHP URI
Donovan Driscoll Thayer /Braintree RHP-IF Bates
Patrick Driscoll Thayer/Braintree RHP Bowdoin
Mike Duran Braintree HS RHP Curry College
Brian Eck Arch Williams C U of Hartford
Andrew Elliott Xaverian/Rockland C UMass Boston
Brooks English Milton INF Vassar
Jason Estano Weymouth HS RHP-IF Bridgewater State
Jon Ezekiel Xaverian /Canton 1B Stonehill College '03
Evan Faithfull Hingham HS RHP Carson-Newman
Anthony Falco Xaverian/Canton C Northeastern U.
Alex Farkes BB&N C Penn State
AJ Ferrara BC High INF Wesleyan
Peter Fisher Stoneham HS RHP Alabama/Portland (AA) '05
Billy Fitzgerald BC High/Scituate RHP Babson College
Tom Fitzgerald BC High/Scituate LHP Babson College
Evan Flanagan Hingham HS RHP U of Rhode Island
Tim Flight Portsmouth (RI) HS LHP SNHU/Staten Island Yankees 2012
Bobby Foote Walpole HS OF Wheaton College
John Forbes Savio Prep RHP UMass-Boston '02
Brett Ford Brockton HS 1B Westfield State
Ethan Forrest EBridgewater RHP Newbury College
Alex Fox Sharon HS OF Northeasetrn U.
Christian Frattassio Hanover HS 2B Wesleyan U. (CT)
Nate Freiman Wellesley HS 1B Duke/Oakland A's 2014
Paul Galligan Arch. Williams INF Worcester Polytech Institute
Paul Gemelli Thayer/Hanover RHP-INF Trinity
David Gibson Hanover RHP Southern NH
Gary Gillheeney Bishop Hendricken RHP North Carolina State U.
Jimmy Gillheeney Bishop Hendricken LHP NC State/Jackson (AA) '15
Kevin Gilroy Rivers Country Day RHP Rennselaer Polytech
Robert Gleavy Arch Williams RHP UMass – Dartmouth
Kevin Godin Roxbury Latin OF Tufts
Connor Goetz Cohasset SS/2B College of Wooster
Steve Golbranson Abington HS LHP Southern NH University
Chris Gooding Thayer/Braintree LHP Saint Anselm's
Matt Goreham CM/Quincy RHP Northeastern
Dennis Gramolini Danvers HS RHP George Washington
L.J. Grasso Methuen HS OF Worcester State
Sean Greene Hingham HS P-OF WPI
Jack Halas Savio Prep C Hamilton College '03
Ted Haley Cranston West RHP UMass-Lowell
Scott Hall Weymouth HS RHP Gordon
Cam Hanley Walpole OF Northeastern U.
Joe Harkins Weymouth HS C-RHP Bridgewater State
Sean Herlihy Weymouth HS OF Colby-Sawyer '01
Brian Hill Cohasset HS RHP Eckerd College
Richie Hill Milton HS LHP Michigan/Syracuse (AAA) '15
Andy Hillier Hanover HS RHP Stonehill College
C.J. Hillyer Abington HS LHP Tusculum (TN) College
Peter Hogan Weymouth HS C Westfield State
Bryan Holtzman Canton HS INF Bridgewater State
Steve Horsman Abington HS OF-RHP Worcester Poly Institute '00
Joe Hough Catholic Memorial OF UMaine
Jason Houser Cardinal Spellman OF Saint Thomas U.
Christian Hoxsie Milton Academy OF Claremont Mudd Scripps
Chris Hoyt Walpole INF Stonehill
David Hutchins Hingham HS C Husson
Austin Irvin Hingham HS OF Indian Hills (IA)
Tyler Issadore Hingham HS C Western New England
Adam Izzo Plymouth North HS IF Merrimack College
Jason Jaworski Masuk (CT) HS SS Pace U.
Jordan Jenkins Scituate RHP Wheaton
Kyle Jones Coyle-Cassidy HS RHP Rhode Island College
Brett Julian Weymouth RHP Merrimack
John Keating Duxbury HS OF Wheaton
Jeff Keaveney Framingham C-1B So. Maine-Waterbury (A) '00
Patrick Kelleher Thayer/Hingham OF Vero Beach (A) '98
Ryan Kelleher Hanover HS RHP Salem State
Greg Kelley Braintree HS LHP Northeastern U. '00
Brendon Kelliher Sandwich HS CF George Washington
Matt Kelly BC High/Weymouth 3B Westfield State
Tim Killgoar Roxbury Latin LHP Princeton U.
Jonathan Kincaid Braintree HS OF Framingham State
Chris King Portsmouth (RI) HS C/IF Elon College
Shawn Kingman Avon Old Farms RHP Bates
Chris Kingsley Middleboro RHP Curry
Jon Kline Thayer/Hingham C-DH Lafayette U.'02
Todd Korchin Stoughton HS OF Northeastern U. '01
Jeff Kowaleski Marshfield HS OF Bates
Chris Kowalski Roxbury Latin INF/OF Boston College
Patrick Laffin Norwell 1B Endicott
Matt Landers Hanover/BC High P St. Lawrence
Tom Landry Hingham/BC High OF Wheaton
Mike Laracy Weymouth LHP Merrimack
Tom Larason Norwell RHP Wheaton
TJ Larivee Salem HS C UMass-Lowell
Matt LaSalle Barnstable HS IF Mass College of Liberal Arts
Matt Lavanchy Walpole IF Wheaton
Matt Lederhos Westwood HS RHP-OF Boston College
Mike LeFort Lincoln (RI) HS RHP URI/Arizona Cubs (A) 2005
Brandon Leonard Brockton HS SS Wheaton College
John Leonard Hanover HS RHP Boston Coillege
John Lerner Thayer/Canton OF Colby College
Phil Levangie Hanover HS RHP St. Joseph
David Lightbody Revere HS C Bruton Parker College
Drew Locke BC High/Weymouth OF BC/Oklahoma City (AAA) 2012
Justin Lombardi Coyle-Cassidy LHP Clemson./Lehigh (A) '01
Brody Loughlin SS Christian RHP Babson
Jesse Loughlin SS Christian RHP Bowdoin
Buster Lussier Diman VoTech RHP Augusta (A) 2008
Mike Lyon King Phillip INF Northeastern/Charleston (A) '09
Cam MacDonald Weymouth IF/RHP American International
Rob Madden Hingham HS LHP-OF Lasell
Corey Madore Coyle-Cassidy RHP Rhode Island College
John Magliozzi Dexter School RHP U of Florida/Brooklyn (A) Cyclones '13
Mike Magnussen Coyle-Cassidy OF Stonehill
Ben Maitland Colleyville (TX) HS IF-C Auburn University
Jamie Mandell Bishop Feehan SS-RHP UMass- Lowell
Jim Mann Holbrook HS RHP Nashua '07
Greg Mannke Cardinal Spellman 2B Worcester Polytech
Will Marcal Lexington LHP Brown U.
Jonathan Marcus Brookline HS INF Babson College
James Marino Newton North C-3B Davidson College '02
Evan Marzilli Bishop Hendricken OF South Carolina Reno (AAA) '15
Donnie May Buzzards Bay RHP Fordham
Caitlyn McCarthy Westwood HS RHP-3B Holy Cross '02
Sean McCarthy BC High/Milton OF John Carroll U. '08
Jim McCloud Medfield HS RHP-IF Holy Cross
Alex McCormick Cardinal Spellman RHP Stonehill
Rob McCunney Cohasset/BC High IF Fordham
Chris McDonough Weymouth HS LHP Wheaton College
Jack McGeary Roxbury Latin LHP Stanford U./Dodgers (AA) '14
Jake McGuiggan Hingham SS Harvard
Tom McMahon Weymouth HS RHP-INF Bowdoin
Steve McMann Arch Williams C-SS Babson College '98
Matt McMillan Cardinal Spellman RHP Westfield State
Brent McMurtrie Bellingham HS RHP-OF Embry-Riddle '98
Ray McPeck Brockton HS C Westfield State
Chris Mearn BC High/Milton OF Babson College
Nick Melchionda Revere HS SS Suffolk U. 2000
Bobby Melley BC High 1B UConn
Mark Milano Barnstable HS RHP Curry College
John Mildner Cath. Memorial RHP UMass-Amherst
Bill Miller BC High/Sandwich OF-LHP Babson College
Derek Miller Whit-Hanson HS LHP Tufts U.
Sean Miller-Jones Barnstable HS INF Central Connecticut
Bryan Misci Revere HS C Stonehill College '02
Jon Mollicone Bishop Hendricken C Fordham /Bowling Green (A) '09
Dave Morgan Roxbury Latin C Harvard/Myrtle B (A) 1998
Ryan Morgan BC High/Weymouth SS-RHP Boston College/Arizona '05
Evan Morris Pembroke P-3B Curry College
Dan Morse Randolph HS CF Tufts U. '99/Johnstown 2001
Alan Mottram Central Catholic RHP-3B UMass-Lowell/S Bend 2005
John Mullen Xaverian/Walpole 3B Bryant
Dave Muller BC High RHP Brandeis 1999
KC Murphy Hingham HS 1B Williams College
Kevin Murphy Catholic Memorial OF Babson
Ryan Murphy Thayer/Weymouth LHP/1B Trinity San Antonio
Donny Murray BC High RHP Holy Cross
Cory Nadler Brookline HS LHP Bucknell
Jason Niles Graham (NC) HS RHP UNC Pembroke '02
Ken Niles Xaverian/Stoughton INF Eckerd (FL) College
Blaine O'Brien Scituate HS RHP Middle Georgia College
David O'Brien Whitman RHP Bryant
Matt O'Brien BC High/Hingham LHP Boston College
Terrence O'Brien Scituate HS C Northwest Oklahoma State
Chris O'Connors Bishop Hendricken 1B Rhode Island College
Mike O'Donnell Braintree HS RHP Curry College
Shawn O'Grady N. Attleboro HS OF New Hampshire College 1999
G.P. O'Kane BC High/Easton INF Western Connecticut U.
Rob O'Leary Thayer/Easton OF Trinity (CT)
Barrett O'Neil Dexter School RHP Babson
Matt O'Neill Milton 3B/RHP Curry
Will O'Sullivan Needham RHP Wesleyan
Chris Page Plymouth South HS LHP William & Mary
Erin Pagel Braintree HS IF Suffolk University
Joe Paolucci Weymouth HS C Northeastern U. 1998
Adam Pardo Hanover HS INF Stonehill College
Jared Pavey Wakefield HS 2B Assumption College
Brianne Pearson Cardinal Spellman LHP Springfield College
Jake Perkins E Bridgewater HS LHP Bentley College
Matt Perrin Saugus HS 1B Curry College
Christian Perry Coyle-Cassidy HS OF Bridgewater State
Brendan Pierce Dexter/Hingham C Trinity College
Kyle Piazza North Quincy HS RHP Westfield State
Steve Pike Stoughton LHP Stonehill
Brendan Pittsley Silver Lake RHP Endicott
Brian Polansky Marshfield HS RHP Roanoke (VA) College
Kevin Polansky Marshfield HS LHP Holy Cross
Corey Pontes Thayer/Milton 1B Tufts University
Peter Princi Barnstable HS RHP Wake Forest '98
Kyle Prohovich Roxbury Latin RHP Boston College
Alex Raab Norwell LHP Hendrix College
Jay Rainville Bishop Hendricken RHP New Britain (AA) 2009
Eric Rasmussen Nauset Regional C Yale U.
Sam Reece Martha's Vineyard RHP Eckerd College
Dave Reinhart North Quincy HS LHP-OF Suffolk U. '98
Melissa Reynolds Braintree HS RHP Quinnipiac
Derek Rice Braintree HS RHP Tufts University
Toby Rice Thayer/Braintree C Rollins College
Billy Riggs BC High/Duxbury RHP Davidson
Colin Riggs Duxbury HS INF-DH Colby College
Matt Rodriguez North Quincy C Curry
Curt Romboli Randolph HS LHP BC/Michigan (A) '98
Mark Rosen Salisbury Prep LHP Mobile BayBears (AA) 2008
Dan Rosenberg Wellesley HS RHP Kenyon College
Tom Ryan Walpole LHP Tufts
Caroline Santilli Westwood HS OF Providence College
Mike Scarlata Walpole HS RHP Brown U. 2000
Brian Schilling Weymouth HS RHP UMass-Dartmouth
Zack Schindler Silver Lake LHP Merrimack
Rob Schuler Hanover HS OF Bates College
Vin Scifo Wilmington HS SS UMass
Phil Sciretta Nobles/Duxbury LHP-OF Virginia Tech
Bobby Scott Barnstable HS OF Lynn University
Jake Shaffer Auburn HS OF N. Kentucky U./Springfield(AA) 2012
Corey Shea Xaverian LHP Lafayette
Wayne Shepherd Roxbury Latin OF-P Stonehill
Brendan Smith Hingham RHP Bates
Grant Smith Braintree HS 1B Stonehill College
Greg Smith BC High/Cohasset OF Fordham/GC Pirates (A) '06
Ricky Smith Xaverian/Weymouth C Merrimack
J.P. Songin Walpole HS OF Georgia College
Mike Spinelli Revere HS LHP Trenton Red Sox '00
Kevin Spitz South Boston HS RHP-3B Northeastern U. '98
Keane Steiding Falmouth HS RHP Babson College
Cory Stevens Marshfield HS LHP Andrew (GA) College
Craig Stinson Bishop Hendricken C Texas A&M/Vermont (A) 2007
Adam Stojanowski Catholic Memorial SS UMass-Amherst
Matt Stolper Thayer/Norwell OF Roanoke (VA) College
Jonathan Stone Mt. Greylock RHP Wheaton College
Ted Straughn Cohasset HS RHP Boston College
Mike Stuart Canton HS LHP Boston College
Dan Swain Newton North OF Siena College
Andy Sweeney Xaverian/Easton 3B Holy Cross
Dan Sweeney Milton HS INF Curry College
Tim Sweeney Hingham HS 2B-SS Curry College
Brian Symmons Thayer/Easton OF-LHP Tufts U. '98
Brian Tanguy BC High/Weymouth RHP Brockton Rox 2007
Jason Tarasuik Marblehead HS SS Winthrop College '99
Jay Tedeman Roxbury Latin LHP Princeton '00
Paul Tedesco Savio Prep HS 3B-RHP U. Southern Maine
Marc Thibeault Boston College HS OF John Carroll U. '98
Matt Thomas Avon HS INF UMass-Boston '02
Brian Thompson Hingham/Phillips P Fordham
Thomas Thornton Middleboro HS LHP Notre Dame /Oneonta (A) '06
Jamie Timothy Cohasset HS OF Roger Williams
Paul Toland BC High/Weymouth RHP U. of Rochester
Josh Topp Worcester Acad C U of Hartford
Dave Trainor Arch Williams C Boston College '02
Jason Trask Duxbury HS C New Hampshire College
Gary Trottier Bishop Feehan P Lasell
Josh Twohig Braintree HS INF New Hampshire College
Graham Tyler Moses Brown SS Brown U.
Zack Walker Hingham RHP Curry
Chris Walsh Weymouth HS RHP Northeastern U. '01
Joe Walsh Weymouth HS C Worcester Polytech Institute
Justin Waskiewicz Barnstable HS RHP Suffolk University
Sean White Mansfield HS 2B Bridgewater State College
Stephan White Hingham HS OF Tufts U.
Mason Williams West Orange (FL) OF Trenton (AA) Yankees '15
Willsey Jake Chestnut Hill INF Tulane
Jon Wilson Milton HS RHP Gordon College
Scott Wisdom Whit-Hanson HS LHP Babson
Mark Woodworth Norwell HS SS Wesleyan College
Joe Zanca Braintree HS C Babson

1 800 GO4-HITS • 781 749-6466